Haber

Edirne Valisi Kırbıyık, Türk Polis Teşkilatının 178. kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, Türk Polis Teşkilatı’nın 178. kuruluş yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Kırbıyık mesajında, üstlendiği her görevi zaman ve mekan gözetmeksizin büyük bir özveri ve özveriyle çalışarak başarıyla yerine getiren Türk Polis Teşkilatının 178. yılını kutladığını bildirdi.

Yiğitliği, azmi, merhameti, vicdanı, disiplini ve azmi ile her türlü takdirin üzerinde bir başarı örneği sergileyen Türk Polisinin, Türk milletinin huzur ve esenliğini sağlamak, suç ve suçlularla mücadele etmek için görev yaptığı belirtilmiştir. , milletinin inancına layık olabilmek için kurulduğu günden bu yana büyük fedakarlıklar yapmıştır. Kırbıyık dedi ki:

“Polis Teşkilatımız 178 yıldır yurt içinde ve yurt dışında bu anlamlı ve yüce görevi başarıyla yerine getirerek milletimizin gönlünde hak ettiği yeri almıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Polis asker kadar disiplinli, hukukçu kadar disiplinlidir. bir avukat, bir anne.Herkesin polisi kendi vicdanıdır ama polis vicdanı olmayanın karşısındadır.’ Kendi sözünde de ifade ettiği gibi emniyet teşkilatımız, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü ilelebet koruyacaktır.

Bu vesileyle görev başında şehit olan her kademedeki kahraman polislerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazi polislerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Türk Polis Teşkilatı’nın 178. kuruluş yıl dönümünde tüm polislerimizin Polis Haftası’nı tebrik eder, görevlerinde başarılar diler, aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir ömür geçirmelerini dilerim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu